Jak si udržet lásku ve vztahu

... aneb 5 věcí, které od vás partner očekává

  • Zažíváte ve vztahu nedorozumění a chtěli byste vědět, proč?
  • Máte pocit, že vám chybí projev náklonnosti ze strany partnera, nebo že je váš partner lhostejný k vašim projevům lásky?
  • Cítíte, že to mezi vámi už není jako dřív a hledáte cestu, jak vztah oživit a rozpumpovat?

Říká se, že ve vztahu nejvíce zraňuje neopětovaná láska. Já myslím, že daleko více zraňuje, když někoho milujete a dáváte mu to najevo, jak nejlépe dokážete a on stejně vaše projevy lásky nevidí.
To může být pro obě strany frustrující. A místo úsměvu, si zapíšete další, „Ty mě už nemáš rád/ráda“. „Nejsem pro tebe dost dobrý/dobrá“…

Každý máme potřebu lásky, potřebu přijetí. Jen každý z nás má jiný způsob, jak ji naplnit.

Když potřeba lásky a přijetí není naplněna, člověk má tendence být podrážděný až agresivní nebo naopak smutný, stažený do sebe. A tak se vytváří bludný kruh nedorozumění s pocitem nenaplněné lásky.

Ať už svou náklonnost projevíme slovem, činem nebo vyjádřením emocí, vždy jde o určitý způsob komunikace. Abychom mohli správně komunikovat, potřebujeme umět jazyk. Jazyk srdce – jazyk lásky. Může se totiž stát, že váš životní partner nebo vaše děti, nebo vaši rodiče mluví jiným jazykem lásky, než vy sami. To pak dochází k různým nedorozuměním a zklamáním z nenaplněných očekávání.

Jazyk srdce každého z nás byl formován prostředím, ve kterém jsme vyrůstali a naší povahou. Dr. Gary Chapman, manželský poradce, popsal pět jazyků lásky ve stejnojmenné knize, která se stala, jak jinak, bestsellerem. Možná jste ji četli, možná si ji přečtete.

Anebo se můžete o jazycích lásky dozvědět na mém semináři, který je zaměřen na vysvětlení toho, jak může pochopení odlišností v přijímání a dávání lásky jakýkoliv vztah uvolnit a obohatit.

Přijďte zjistit, jakým jazykem lásky mluví vaše srdce a naučit se projevovat lásku jazykem vašeho partnera

  • Na vlastních příbězích ze života vám ukážu, proč vznikají ve vztazích nedorozumění a pocity nenaplněné lásky a jak jim můžeme předcházet
  • Představím vám 5P, které od vás váš partner nebo partnerka očekává a jak jimi můžete zlepšit vztah
  • Povím vám, jak intenzita pocitu, že jsme milováni, ovlivňuje kvalitu našeho života a mezilidské vztahy
  • Odnesete si vlastní profil jazyka lásky a naučíte se odhadnout jazyk lásky svých blízkých

Délka kurzu:
Ochutnávkový kurz – 3 hodiny
Prohlubující kurz – celodenní – 8 hodin (více cvičení, rolových her, řízená meditace a pohyb)

Na tomto workshopu bylo pro mě klíčové uvědomění si, že když se cítí člověk nemilovaný, je více negativně založený, než když je milovaný - to je všechno krásné. Velmi oceňuji a určitě využiji toto poznání v každodenním životě. Cvičení na naslouchání a nenaslouchání bylo pro mě moc užitečné. Líbily se mi taky povzbudivé a oceňující výroky na papírcích, ani nevím proč. S workshopem jsem byla nadmíru spokojena.
Petra, Praha
Hezký večer paní Urban, jen jsem Vám chtěla ještě jednou poděkovat za 2 hezké přednášky. Ve mě jste vyvolala něco zvláštního. Ráda na nějaké přednášky chodím a i když se mi líbí, tak jsem spíše pozorovatel. Ale u vás jsem poprvé byla schopna říct co cítím. Doufám, že Vás ještě na nějaké přednášce potkám...
Marie, Bohumín
Minulú sobotu som sa zúčastnila semináru s názvom "Päť jazykov lásky - láskyplná výchova pre rodičov" a rada by som sa s vami podelila o svoje dojmy. Seminár je určený rodičom, ktorí chcú čo najlepšie pochopiť potreby svojho dieťaťa a ktorí sa chcú naučiť zvládať kritické situácie bez kriku a plaču. Dozviete sa, že každý z nás hovorí iným jazykom lásky a práve to častokrát vedie k nedorozumeniam či už v partnerskom vzťahu, alebo vo vzťahu rodič / dieťa. Vyskúšate si modelové situácie zo života, ktoré vám pomôžu lepšie porozumieť pocitom vášho dieťaťa v rôznych situáciách. Musím povedať, že som zo seminára odchádzala naozaj obohatená a na niektoré veci som získala úplne nový pohľad. Niektoré poznatky som si pripomenula a spoznala som nových ľudí, ktorí sú naladení na rovnakej vlnovej dĺžke. Ako rodič, ktorý sa snaží s deťmi veľa komunikovať a neuchyľovať sa k fyzickým trestom (aj keď nie vždy sa mi podarilo vyhnúť sa im), som dosť často kritizovaná a "bombardovaná" názormi, že jedna po zadku ešte nikomu neublížila. A hoci som ja osobne v detstve veľa bitá nebola, ešte teraz si pamätám ten hnev a vzdor, ktorý so mnou lomcoval, keď som náhodou dostala. Myslím si že to čo prijmeme, rozdávame ďalej. Je to ako keď sa na vás niekto usmeje a vy máte chuť ten úsmev šíriť ďalej. Ale platí to aj naopak, takže keď vás niekto nahnevá, väčšinou si svoj hnev vybijete na prvom človeku ktorý vám príde do cesty. Aj deti majú právo sa hnevať, ale je dôležité zistiť príčinu ich hnevu, aby sa nám podarilo danú situáciu čo najlepšie zvládnuť a v budúcnosti sa možno vyhnúť spúšťačom ich hnevu. Aj o tom je seminár "Päť jazykov lásky - láskyplná výchova". Cely seminar bol kompaktny, nove temy na seba vzajomne nadvazovali, rovnako ak aj cvicenia a viedli nas. Seminar sa mi velmi pacil a patri k tym najlepsim a najlepsie pripravenym, na akych som bola. Dokonca som si doma prepisala zapisky a poslala kamoskam a tie sa z toho velmi tesili a dakovali (nemohli prist). Lenka velmi pekne ti dakujem! Okrem spatnej vazby sprostredkovanej osobne po kurze, by som este chcela velmi pozitivne ohodnotit Vasu otvorenost a zdielanie osobnych zazitkov. Tiez sa mi pacilo kolovanie kamenneho srdca, ktore symbolicky dotvaralo temu
Zdenka, Bratislava