Bezkonfliktní partnerství

... proč si někdy nerozumíme ani s těmi nejbližšími a jak to změnit k oboustranné spokojenosti?

  • Řešili jste doposud konflikty s partnerem tak, že jste se jim vyhýbali, ignorovali je, nebo jste se prostě pohádali a zranili jeden druhého?
  • Cítíte, že vás konflikty ve vztahu vyčerpávají, narušují intimitu a spojení s partnerem?
  • Záleží vám na tom, abyste měli s partnerem harmonický vztah?

Každý muž a každá žena, ano i ten Tvůj i ta Tvoje, chtějí mít harmonický vztah naplněný láskou, důvěrou a porozuměním.

Když se zeptáte párů, které spolu žijí už desítky let, jaký je recept na šťastné partnerství, odpoví vám, že o vztah pečují, dávají mu svou energii a čas. Že se naučili vzájemně se podporovat, umí se ocenit a jsou k sobě pozorní.
A kromě něžností vyplňují čas ještě i jinou aktivitou – rozhovory. Vzájemně si naslouchají a jsou ochotni hledat řešení a kompromisy namísto prosazování své pravdy.
Taky se schodnou na tom, že největším úkolem pro ně bylo naučit se spolu komunikovat ve vypjatých/ krizových situacích tak, aby jeden druhého nezranil.

Ale jak takového vztahu docílit?

Většina problémů ve vztahu vzniká z nedostatečné komunikace mezi partnery. Ono totiž komunikovat spolu o věcech, které nám nejsou příjemné, to nás nikdo nenaučil. A tak se někdy zbytečně ve vztahu cyklíme v obviňováních, ve vzájemném nepochopení a vlastní, mylné interpretaci toho, jak partner reaguje. 

Muž se stává nepřístupným, když žena potřebuje, aby se otevřel. Žena reaguje pokaždé jinak a muž je z toho zmatený. Do svých vztahů si přinášíme naučené stereotypy reakcí ze svých rodin a mnohdy reagujeme způsobem, který jsme okopírovali od rodičů, aniž bychom se zamysleli nad jeho prospěšností.

Proto jsme pro vás, spolu s mým manželem, připravili víkendový seminář, na kterém si vyzkoušíme, jak řešit konflikty nenásilnou cestou, jak správně vyjadřovat své pocity a potřeby partnerovi a jak mu projevit lásku tak, aby se cítil doslova v sedmém nebi.

Podíváme se na rozdíly mezi ženským a mužským přístupem k řešení situací (Měsíční žena a Sluneční muž), probereme, jak nás ve vztahu ovlivňuje ženský cyklus, a naučíme se techniku zpracovávání emocí.

Protáhneme si i tělo nenáročným cvičením, uvolníme mysl relaxací a řízenou meditací.

Přijďte zjistit, proč si někdy nerozumíme ani s těmi nejbližšími a jak to změnit k oboustranné spokojenosti

  • Na vlastních příbězích ze života vám s manželem ukážeme, proč vznikají ve vztazích nedorozumění, pocity nenaplněné lásky a křivdy, a jak jim můžeme předcházet
  • Představíme vám 5P,které od vás váš partner nebo partnerka očekává a jak jimi můžete zlepšit vztah
  • Představíme vám 4 kroky empatické komunikace,které vám pomůžou pochopit, co se děje uvnitř vás i vašeho partnera/partnerky
  • Povíme vám, jak intenzita pocitu, že jsme milováni, ovlivňuje kvalitu našeho života a mezilidské vztahy
  • Odnesete si vlastní profil jazyka lásky a naučíte se vyjádřit své potřeby (nejen) v lásce beze strachu z odmítnutí nebo zesměšnění

Délka kurzu:
Víkendový kurz – 16 hodin
Minimální počet: 4 páry, maximální počet: 12 párů